Про те за якими характеристиками вибирати велосипед, ми писали не раз. Та все частіше отримуємо листи та запити наступного змісту «а під який ріст цей велосипед», «а яка висота велосипеда» і т. д. Можливо не завжди правильно сформульовані запитання, та все ж у більшості випадків наші клієнти намагаються збагнути для себе одну важливу деталь: чи підійде їм велосипед з урахуванням їх антропометричних характеристик?

Справді, вибір двоколісного друга з урахуванням персонального росту є запорукою комфортної мандрівки. Але нажаль єдиної системи вимірювання у даній галузі не існує. Деякі з виробників спробували запровадити певну класифікацію байків, але вона не отримала широкого розповсюдження. Для прикладу існує класифікація відносно росту, яка ділить байки на чотири позиції

  • – 150 см.
  • – 160-170 см.
  • – 170-180 см.
  • – 180 см.

Та знову ж вона далека від ідеалу. Річ у тім що в кожної людини свої персональні пропорції тіла і відповідно підігнати нас «таких неповторних» під якусь конкретну систему вкрай важко. Тому ми рекомендуємо дотримуватись наступних порад під час придбання і вибору велосипеда.

1. 1. Мабуть резонно наші антропометричні характеристики росту все таки прив’язувати до розміру коліс. А ми вже знаємо, про певні стандартні величини: 24 дюйма, 26 дюймів, 28 дюймів. Якщо спроектувати на вищезгадану шкалу, можемо отримати приблизну систему:

  • – 24 дюйми – 150-160 см.
  • – 26 дюймів – 160-180 см.
  • – 28 дюймів – 170 см. І вище.. Та знову ж це приблизне не абсолютна система виміру, яка може змінюватись від особливостей антропометричної будови велосипедиста, від стилю їзди та технічних характеристик велосипеда.

2. 2. Перевірений часом і практикою спосіб вибору велосипеда за допомогою висоти верхньої трубки рами. Усе просто: станьте поряд біля велосипеда – верхня труба рами має розташовуватись на рівні стегна. Але знову ж дана формула не може застосовуватись до усіх велосипедів. У так званих «дамських» байках ця трубка або занижена, або взагалі відсутня.

Врешті з вищесказаного можемо достовірно стверджувати, що під час вибору велосипеда Ваша присутність є необхідною…