Літо –  пора відпочинку та мандрівок. Мандрівники з досвідом радять завчасно готуватися до подорожей, щоб потім не втрапити у неприємні ситуації. Нещодавно власне довелося виплутуватися з подібної. З дружиною завантажили валізу перебравши на декілька кілограмів допустиму вагу і подалися до Одеси. А там на вокзалі перший сюрприз: верхня ручка – хрусь і зламалась. Не встигли ми завантажити валізу у трамвай, як і бокова ручка залишилась у руках. Усе навантаження лягло на висувну ручку для котіння валізи. І це не поодинока історія. Тому щоб якось убезпечити себе від подібних випадків, перед наступною мандрівкою подалися у магазин «Планета спорту», щоб правильно обрати валізу.

Як розповіли нам продавці консультанти магазину «Планета спорту», перед обранням валізи варто зважити куди їдемо, і наскільки. Від цього буде залежати об’єм валізи і її зносостійкість. Для прикладу поїздка у теплі країни передбачає гардероб з не громіздких предметів і відповідно валізу невеликого об’єму. Поїздка в холодну пору року – валіза зі значним об’ємом для курток, сезонного одягу та інших речей, а також її покриття має бути захищеним від вологи і сезонних коливань.

Після того, як визначились з об’ємом, переходимо до безпосереднього вибору валізи. У даному випадку варто зважати на наступні складові конструкції валізи:

  • Матеріал корпусу
  • Конструкція коліс
  • Каркас
  • Ручки: їх наявність та конструкція
  • Замки та блискавка

Матеріал корпусу валіз

Сьогодні на українському ринку домінують два типи валіз: з тканини і з пластиковим корпусом. Найчастіше у виробництві валіз використовують спеціальну водонепроникну грубу тканину у якій функцію водонепроникності виконує покриття з поліестеру. Перевагами таких валіз є демократична вартість, легкість конструкції та зручність догляду і зносостійкість. Щодо пластикових валіз вони не гнуться, не ламаються, у них можна перевозити крихкі речі, проте вони вдвічі дорожчі за своїх конкурентів, а також менш стійкі до подряпин. Як показує практика, українці надають перевагу саме валізам з тканини.

Конструкція коліс

Серед конструкцій коліс в валізах, представлених на українському ринку переважають дві конструкції: чотирьохколісна конструкція і двохколісна конструкція. Загалом продавці «Планети спорту» радять купляти саме двохколісну конструкцію, оскільки та витриваліша на українському бездоріжжі. Чотирьохколісна конструкція найчастіше використовується у пластикових валізах і розраховані для котіння валіз поруч з собою. Це надзвичайно зручно і комфортно у черзі в аеропортах на рівних плоских поверхнях. Така конструкція також витримує більше навантаження, аніж її конкурент. Проте якщо вам доведеться мандрувати по підземних переходах, робити посадку у вітчизняні трамваї та тролейбуси, тут безпосередньою перевагою користуються двохколісні конструкції. Тож на які деталі у конструкції коліс варто звернути увагу. Насамперед кожне колесо має мати свою незалежну систему кріплення. Якщо у коліс спільна вісь обертання: а) вона не витримає навантаження і незабаром вийде з ладу, б) підчас поломки одного колеса, інші стають непрацездатними. Найоптимальніша конструкція: два колеса закріплені на торці валізи у спеціальних заглибинах з незалежним кріпленням. Надавайте перевагу селевим або силіконовим коліщатам. Як показує практика, така система є найнадійнішою.

Каркас

Обираючи валізу з тканини, особливу увагу зверніть на підкладку. Остання має мати спеціальну застібку з доступом до каркасу. Каркас – скелет валізи забезпечує міцність усієї конструкції. Наявність защіпки дасть вам змогу перевірити технічний стан каркасу (чи гвинти не відпустили, чи немає тріщин). Нажаль багато виробників економлять на цій деталі і випускають валізи без каркасу. Такий товар продавці Планети спорту не рекомендують брати. Тож під час вибору валізи рекомендуємо звернути увагу на підкладку, впевнитись що там є спеціальна блискавка з доступом до каркасу, а також не полінуватись і пе5ревірити наявність останнього.

Ручки

Переважно у сучасних валіз є три ручки: дві тканинні (інколи пластикові) і одна висувна. Як показує практика, тканинні ручки є більш надійними та практичними, оскільки підчас купівлі можна перевірити їх надійність (наскільки вони добре прошиті, або наскільки міцно вони сидять на заклепках). У історії, яку ми розповіли на початку публікації, саме пластикові ручки здалися у перші хвилини експлуатації. Щодо висувної ручки, ознайомлюємось з її конструкцією. Якщо вона висувається лише на один рівень – від придбання варто відмовитись. Така конструкція вкрай ненадійна. Ефективна ручка має висуватись на два, а то й на три рівні. І найголовніше, варто пам’ятати, що за висувну ручу не можна носити валізу. Котити з її допомогою варто лише після фіксації з допомогою спеціальної кнопки.

Замки та блискавки

Наявність кодових замків у валізах є безпосередньою перевагою. Вони бувають стаціонарними так і навісними. Щодо навісних, продавці магазину Планета спорту рекомендують їх купляти додатково по дві пари. Річ у тім, що під час мандрівок за кордон на митницях їх можуть відкрити без відома господаря, тому варто мати запасний замок для продовження подорожі. Блискавки обираємо з якомога більшими зубцями, що гарантуватиме працездатність навіть при умові зламу декількох зубців.

Висновок

Для того щоб валіза послужила вам вірою і правдою варто пам’ятати:

  • У більшості випадків вартість вказує на якість товару, тому не купуйте найдешевші варіанти. У дешевих валіз легко ламаються колеса, заїдає або відмовляє висувний механізм ручки, ламаються блискавки, швидко псується зовнішній вигляд.
  • Слід уважно ставитись до ключових елементів конструкції валізи: матеріал корпусу, конструкція коліс, конструкція ручок, наявність каркасу, якість замків та блискавок.
  1. Часто жінки насамперед звертають увагу на колір та формую Під час вибору валізи дані характеристики відіграють не найважливішу функцію.
  2. Не перевантажуйте валізи. Завантажуйте їх до норми вказаної виробником. В Іншому випадку доведеться згадувати виробника, магазин і того хто пакував валізу «не злим тихим словом» тримаючи у руках зламані ручки.
  3. Шануйте і бережіть валізу. Після кожної подорожі очистіть її від бруду вологою ганчіркою. При умові що бруд глибоко в’ївся у тканину, використовуйте мильний розчин для подолання засміченості.

При дотримані вище перелічених умов Ваш мандрівка буде приємною та цікавою, і врешті залишиться у пам’яті як приємний спогад.