Бути туристом – круто! 27.09.2012

Преса про нас

Всесвітній День Туризму відзначають 27 вересня. Та оскільки в цей день строгий піст (Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього), то у Трускавці День туризму відзначили напередодні, тобто 26 вересня. І свято вдалося на славу. Хороший настрій, позитивні емоції, гарна погода та нейтральна тема об`єднали на одній символічній сцені мера міста Руслана Козира, його колишнього політтехнолога, а тепер піар-менеджера «Планети спорту» Ярослава Барана та головного критика масонських символів у пам`ятнику Бандері, співзасновника туристичного клубу «Інстинкт» Леоніда Федевича. А разом з ними – представниця методкабінету відділу освіти Інна Форемна, спеціаліст відділу у справах сім`ї, молоді та спорту ТМР Роман Коваль, голова історико-краєзнавчого клубу «Сива давнина» та учасник іншого, серйозного туристичного клубу Трускавця Микола Іваник. І кожен з цих шістьох людей виступив цікаво та змістовно. Міський голова закликав любити рідний край, звернув увагу на те, що тільки в гармонії з природою можна зростати повноцінною людиною, тож закликав не сидіти в хаті, а більше часу проводити у полі, в лісі, на природі. Бо «одне діло побачити гриб на картинці, а інше – побачити вживу».

 

Турист із великим стажем Леонід Федевич розповів, що ще в 6-річному віці побував на горі Ельбрус і що найвищою насолодою для нього є прокинутися вранці і побачити, як над горами сходить сонце. Про подорожі буковинським краєм розповідав Микола Іваник, а Інна Форемна та Роман Коваль привітали учасників святкового збору – батьків, вчителів, дітей, туристів і всіх небайдужих до спорту людей. Ярослав Баран натомість висловив побажання, щоб наступні дні туризму відзначали не біля БУТу, а на природі, як і личить туристам. Також пан Ярослав розповів про свої туристичні пригоди і наскільки важливо мати якісне спорядження, яке в широкому асортименті пропонує мережа магазинів «Планета спорту». До речі, прямо біля учасників святкового дійства було розгорнуто виставку необхідних для туриста речей – наплічники, термоси, палатки, каструлі та багато інших речей.

В тому, що у Трускавці вперше на такому рівні відзначають День туриста, заслуга виключно нового директора Будинку учнівської творчості, заслуженого вчителя, майстра спорту з туризму, краєзнавця, колишнього викладача Дрогобицького педуніверситету, заступника голови ГО «Рада Старійшин» Василя Петранівського. Ця невтомна людина ділиться своєю позитивною енергетикою з іншими, активізує до діяльності. Так, саме з його ініціативи був створений нещодавно паном Ігорем Булинським (теж дуже хороша людина, з давнього шляхетського роду) сайт «Ради Старійшин», а от вже пан Петранівський ініціює створення офіційного сайту Будинку учнівської творчості Трускавця. Та і це ще не все – маємо інформацію, що в жовтні у трускавецькому БУТі повинен запрацювати гурток кіномистецтва, в якому юні трускавчани могли б вчитися відеозйомок, монтажу, роботи з відеофайлами та багато інших необхідних в нашому світі нових інформаційних технологій речей.

Після офіційної частини було проведено багато майстер-класів – складання рюкзака, визначення азимуту, показові виступи велосипедистів, встановлення намету. До речі, намет складали під керівництвом досвідченого вчителя НВК «СШ № 2-гімназія» Григорія Долика, котрий удостоєний до Дня туризму почесної нагороди, котру і отримав з рук Руслана Козира. Саме цей вчитель щороку організовує у Трускавці «Золоту осінь», саме під його керівництвом здобувають нагороди трускавецькі юнаки та дівчата на змаганнях із допризовної підготовки на рівні району та області.

Майстер-класи інших вчителів теж були блискучими – Ігоря Ластовецького, Олександра Бляхарського, Олега Осійчука. На жаль, через зустріч із В`ячеславом Кириленком наш кореспондент не зміг побувати до кінця святкового дійства, тож послухати патріотичні пісні та скуштувати куліша та чаю з карпатських трав нам не пощастило. Але знаємо, що таке гори і бачили, як встає сонце та вмивається в ранковій росі, витираючись прозорим серпанком чистого, свіжого та здорового карпатського повітря. Гори не люблять слабаків та дурнів і про це багато міг би сказати без перебільшення кращий турист Трускавця пан Лютов, але з певних причин він не зміг побувати на цьому святі. Гори притягують магнітом і випробовують на міцність тіла та духу і хто знає їх добре, той не закохується в них бездумно, а любить як чоловік жінку – домінуюче та зверхньо. Гори – це круто, але зайва крутизна не одному коштувала життя – і в Гімалаях, і на Кавказі, і в Альпах, і в наших рідних Карпатах.

Бути туристом – це не тільки взяти наплічник і піти кудись на вихідні. Бути туристом – це вміти вижити в екстремальних умовах, це розумітися на природі, прогнозуючи погоду, вміння оцінити своє становище, залишатися тверезим. Бо туризм – це оптимальне поєднання романтики та практичності, це гарт, якого не навчишся у книжках, а здобудеш тільки за допомогою власного досвіду. Тож хто ще не знає, як смакує туризм, може спробувати. І в цьому випадку туристичний гурток Будинку учнівської творчості – добра нагода для дітей. Дорослі теж можуть повчитися у наставників-мудреців, було б тільки бажання.

З Днем туриста всіх вас, шановні!


 

Володимир Ключак

"ТРУСКАВЕЦЬКИЙ ВІСНИК"

http://protruskavets.org.ua/2012/09/26/buty-turystom-kruto/

/* End of the file - index.php */